Спершу кілька зауваг щодо назви “місце Сили”.

Звичайно суспільноорієнтована людина є сумою обставин. Вона не має свого центру, тому цілком керована ними. Така особа є сукупністю ролей і майже нічого справжнього та глибинного в ній не проступає. Таким є пересічний турист. Похід у місце Сили для нього є лише киданням чергового понту перед іншими з усіма супутніми ознаками: фото з місця подій, оповідями, афтографами на камінні, всілякими там амулетиками, тощо… Звісно, за таких умов не може бути мови про якісну взаємодію з місцем Сили. По суті, в цьому профанному вимірі місця Сили як би і не існує, хоч воно є.

Інша справа людина того чи іншого шляху. В першу чергу вона позбавлена необхідності кидати понти і перейшла від зовнішнього до внутрішнього. Але і тут стежина розгалужується.

“Місце Сили” — ця назва буде доречна у вимірі Чародії, тобто в спільноті магів з їх метою полювання на Силу. Вони збирають своє “Я” навколо сонячного сплетіння.

Для Диводіїв, тобто містиків, точка збирання — серце. І шукають вони не Силу як таку, а Стани. Тому тут доречно вести мову не про місця Сили, а про місця Знання. В цих осереддях існує перетин простору, часу та сукупності станів і можливе отримання того чи іншого містичного досвіду. Цей шлях досить сильно відрізняється від поступу чародії.

І нарешті, дуже рідкісна категорія шукачів — “мандрівники Перехрестя”. Це ті, хто намагається зібрати мерехтіння Сили та Знання, поєднуючи Чародію та Диводію, що можливо лише за умови хоч якогось виходу на рівень Споглядання.

Звичайні ж люди знаходяться у вимірі попсової культури, тому, за дуже рідким виключенням, площини сприйняття місць Сили та Знання для них цілком закриті.

Отже, підсумуємо: місце Сили є —

1.для звичайної людини — місце кидання понтів
2.для чародія (сонячне сплетіння) — місце Сили
3.для диводія (серце) — місце Знання
4.для “Перехрестя” — місце Знання та Сили

Для зручності, в подальшому тексті, ми будемо використовувати вже усталений термін — місце Сили, хоча ви повинні завжди мати на увазі вищезгаданий контекст.

Місце Сили може бути Брамою Верха (“легкі стани”, “Небо”), воротами Низу (стихіальні сили, потойбіччя) й Перехрестям. Останні два є досить небезпечними для початківців.

Одне й те саме місце може бути цінним як для чародіїв так і для містиків, з іншого боку — досить часто їх місця не співпадають.

Прийти на Місце як правило не складно, але досить тяжко увійти в нього.

Тут такі чинники:

1.Місце
2.Вхід-Вихід
3.Час
4.Стан
5.Знаки, Сни
6.Ціна
7.Умови єднання

Детальніше розглянемо все це трохи пізніше, а поки що заборони.

Читайте уважно, слідуйте їм, якщо бажаєте повернутися живими і без тої чи іншої стадії шизофренії.

ЗАБОРОНИ:

1.Не смітіть: ні по дорозі, ні тим більше на самому місці. Все, що принесли, заберіть з собою.
2.Не порушуйте тиші: не галасуйте, не розмовляйте голосно, не співайте попсових пісень, тим більше під гітару.
3.Не будьте грубими та зарозумілими з місцевим населенням. Поважайте мову, звичаї місцевих. Спілкуйтеся чемно.
4.Не ображайте рослин і тварин: без потреби не ламайте, не руйнуйте, не полюйте.
5.Не йдіть на Місце суспільнообумовленою компанією. Мандруйте лише з тими людьми, які відносяться до МС з тріпотінням та повагою.
6.Ні в якому разі нічого не бійтеся, спокійно споглядайте все, будьте готові до будь-чого.
7.Не вірте видінням, якщо вони з’являються. Не бійтесь їх, не захоплюйтесь ними. Просто спокійно споглядайте. Обов’язково відслідковуйте справжню небезпеку (урвище, ріка, гроза, тощо) й адекватно позиціонуйте себе по відношенню до неї. Не дайте видінню сприяти нерозумним вчинкам. Ніколи не робіть внутрішні вправи (медитації) без страхування мотузкою близько до урвища.
8.Наперед не чекайте чогось конкретного. Кожному своє. Не порівнюйте свій містичний досвід з іншими.
9.Не вихваляйтеся, взагалі меньше розповідайте про якийсь незвичайний досвід, якщо він мав місце.
10.Ні в якому разі не піддавайтеся паніці. Зупиніться, заспокойтесь, візьміть себе в руки, добре оцініть обстановку, лише за тим дійте.
11.Якщо ви початківець, не радимо мадрувати в Місця самому. Не варто починати з нічних посвячень та з місць, де сильна Нава: печер, темних урочищ, тощо. Не ходіть на Місця, про які є відомості, що там приносились людські офіри (жертви).

Тепер, розгляньмо обіцяні чинники.

Місце. Відомості можуть бути: •перекази місцевих •настанова Вчителя або духівника •пошук через Внутрішнього Вчителя Вид Місця: •стале, має конкретні координати на місцевості •мандруюче — знаходиться інтуїтивно в певних станах свідомості Знаходження: місце Сили одночасно існує в щільному світі і в твоїй свідомості. Знаком цього є хрест. Горизонталь — це конкретні координати. Вертикаль — певне налаштування стану душі. Віра. Гора: вихід на неї з різних боків дає різний результат: на Схід — розвиток, на Захід — відпускання, на Північ — розчинення, очищення, на Південь — зрощення та плід. Можливий інтуїтивний вихід у зміненому стані. Ріка: важливий напрямок течії, а також стрімкість і сила потоку. Основна якість — можливість очиститись. Ліс, урочище, долина, ущелина: тримають певний стан. Озеро (особливо в горах, накопичує якість (“зорева вода”). Печера: певна якість сили, часто пов’язана з нижніми світами. Стежина, дорога: сило — та стано — збір. “Гоже місце”: захищене зусебіч, не вершина і не низина, гарний обзір, дуже цікаве в усіх відношеннях. Тут найкраще брати силу життя та здоров’я. Місце Праві: стан легкості, ясності, чистоти. Крупні форми рельєфа. Верх, Широчінь. Місце Наві: захаращеність, низ, багато дрібних форм. Місце Криві: сміття, будови людей. Місце Правної Яві: храми, тощо.

Час.

Ранок: початок чогось, розвиток, наснага, творчість, 7. Особливо схід Сонця.

Вечір: скинення зайвого, очищення, відпускання, розставання. Особливо захід Сонця.

День: сталь і контури стану. Вхід в простір дива ускладнено.

Ніч: час “зоревої зливи” з усіма наслідками.

Весна: народження, насичення живою, покращення здоров’я. Істина весни — початок травня.

Осінь: спокій, врожай станів, вихід у тонке. Істина осені — кінець вересня. Час прощання — листопад.

Літо: розквіт.

Зима: втаємничене.

Місяць: на зрості — гарний час для початку та запуску чогось, для початківців. Старий — очищення, відпускання. Повний — досить агресивна форма, не радимо початківцям. В темний місяць краще сидіти вдома і пити гарний чай…

Умови єднання:
1.Пити місцеву воду, чай з місцевих трав.
2.Торкатися землі і рослин.
3.Купатися в повітрі, в т.ч. голим.
4.Споглядати і запам’ятовувати кольори й барви.
5.Вбирати всім тілом звуки (кістками).
6.Дихати вервою місця.
7.В особливому стані знайти обережок.
8.Перебувати непорушно та в дії.
9.Запах, смак.
10.Спогад.
11.Легенди, казки і міфи.
12.Саме головне: тріпотіння перед Таїною.

Ціна:
•тілесні зусилля (піт, а іноді і кров). Бажано, а іноді обов’язково, пройти шлях пішки, не їхати ні на під’йомниках, ні на авто.
•молитва у кожної брами місця.
•самоусвідомлення щомиті (практика уважності).
•усвідомлене проходження Брам.
•мовчання.
•надзусилля (наприклад йти з зайвим вантажем — камінь в руках).
•простота (відмовитись від гордощів та понтів).
•одинокість (для підготовлених та воїнів).
•“без імені та назви” — ніяких фото, автографів, оповідей, тощо.
•офіра предметами, які мають ціну для тебе.
•офіра станом (радість — її випромінення навсебіч).
•офіра їжею з наміром на місцях зупинки.
•можлива офіра сексуальних злиттям з коханою з усвідомленою передачею почуттів та станів духам місця як підношення вищої радості (можливо лише за умови відсутності хтивості і внутрішньоїї чистоти).
•ритуал і дисципліна.
•забрати не лише своє сміття, але й чуже.

Стан:
1.Повага до країни, в якій перебуваєш, до її мови, знаків, народу.
2.Повага до місця.
3.Трепет і стан любові.
4.Тиха радість і спокій.
5.Вміння не ломитися, а вслухатися у світ.
6.Світло і тепло в серці.
7.Відсутність метушні.

Вхід-Вихід: місце Сили має певну концентричну структуру, складаючись з ряду зон, які вкладені одна в одну. Перехід з кожної в кожну здійснюється через Брами. Вміння їх розгледіти і правильно пройти зумовлює те, чи зможете ви увійти у тонке поле Місця.
Знаки, Сни: вони підтверджують факт перебування у просторі місця сили і є по суті Дарами. Слід зазначити, що звичайній людині дуже тяжко відрізнити Знаки від своїх фантазій.

Таким чином, мандри Особливими Місцями, справа не проста. Вона є в першу чергу дзеркалом самого мандрівника. Тобто, якщо ти від світу цього, то дуже мало вірогідно, що ти отримаєш щось достеменне і цінне. Все вимагає певної платні: чим більше даєш, тим більше можеш взяти.